INFORMACJA DLA SENIORÓW

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 listopada 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuryłówce realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”.

WAŻNE!

Seniorze, jeżeli masz 70 lat lub więcej i chcesz skorzystać z pomocy zadzwoń na:
-  infolinię  pod numer: 22 505 11 11 lub
-  bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuryłówce pod numer: 17 243 81 12

Twoja prośba zostanie przekazana do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuryłówce.
Pracownik GOPS w Kuryłówce skontaktuje się z Tobą telefonicznie i ustali zakres pomocy, której potrzebujesz i dostarczy zakupy.

Senior pokrywa koszty zakupów, leków i opłat. Senior przekazuje pieniądze w chwili dostarczenia artykułów spożywczych lub leków, po otrzymaniu paragonu.

W przypadku opłacania rachunków zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuryłówce, podczas kontaktu z seniorem. Usługa dokonania zakupów, opłacenia rachunków jest nieodpłatna.

Seniorze, nie przekazuj pieniędzy przed otrzymaniem zakupów i leków.

W przypadku opłacania rachunków proś o potwierdzenie wpłaty.

W jaki sposób zgłosić swoje potrzeby?

KROK 1. 

 • Zadzwoń na infolinię 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuryłówce na numer 17 243 81 12.
 • Zgłoś podczas rozmowy, że zdecydowałeś się zostać w domu. Zapisz datę i godzinę kiedy dzwoniłeś.
 • Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00
 • Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże Twoją prośbę o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuryłówce przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej (CAS).

KROK 2.

 • Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuryłówce skontaktuje się z Tobą telefonicznie. W celu weryfikacji poda datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię. Następnie zweryfikuje zgłoszenie i ustali w jaki sposób można Ci pomóc. Poda imię i nazwisko osoby, która do Ciebie przyjdzie oraz datę.
 • Podczas rozmowy telefonicznej, pamiętaj o zapisaniu numeru do ośrodka pomocy społecznej oraz danych osoby, która do Ciebie przyjdzie.
 • W razie wątpliwości, zadzwoń do Twojego ośrodka pomocy społecznej.

KROK 3.

 • Przychodzi do Ciebie osoba, którą Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuryłówce wyznaczy do pomocy. W celu weryfikacji poda imię i nazwisko. W przypadku pomocy w formie zrobienia zakupów senior przekazuje pieniądze po dokonaniu zakupów. W przypadku opłacania rachunków zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuryłówce, podczas pierwszego kontaktu z Tobą.
 • Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych. (Jeśli nie posiadasz środków ochrony osobistej zgłoś to w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kuryłówce przed wizytą pracownika u Ciebie, a zostaniesz zaopatrzony w maseczkę
  i rękawiczki).

KROK 4.

 • Odbierasz zakupy od osoby, która Ci pomaga z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

PAMIETAJ!

Płacisz tylko za rzeczywisty koszt zakupów, leków i rachunków.  Usługa realizacji pomocy jest nieodpłatna!

Kto świadczy wsparcie w ramach Programu na terenie Gminy Kuryłówka?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuryłówce realizuje program na terenie gminy Kuryłówka. Zakupy czy usługi są realizowane przez pracowników Ośrodka (pracowników socjalnych, asystenta rodziny, pracowników administracyjnych i innych) lub wolontariuszy.

Czy usługa w ramach programu jednorazowa czy może być realizowana wielokrotnie?

Usługa może być świadczona kilka razy w czasie trwania programu, ale jest to uzależnione od możliwości Gminnego Ośrodka Pomocy w Kuryłówce i potrzeb osoby starszej w wieku 70 lat i więcej.

Czy można zadzwonić bezpośrednio do ośrodka pomocy społecznej, żeby poprosić o usługi  w ramach programu? 

Jeśli Senior jest w wieku w wieku 70+ i wymaga wsparcia może zadzwonić i poprosić o pomoc bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuryłówce
pod numer tel. 17 243 81 12.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-04
Data publikacji:2020-11-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Piotr Bucior
Liczba odwiedzin:103